+48 606 888 653 biuro@fbd.pl

Wyposażenie Lakierni

Kompleksowe wyposażenie lakierni przemysłowych, samochodowych i serwisów lakierniczych w profesjonalne kabiny lakiernicze, strefy przygotowawcze oraz pozostałe wyposażenie potrzebne do funkcjonowania lakierni.

Wyposażenie Lakierni

Kabina Lakiernicza Saima Gamma

Kabiny Lakiernicze

SAIMA MECCANICA

Energooszczędne i wydajne kabiny lakierniczo-suszace dla motoryzacji i przemysłu. Innowacyjne technologie projektowane na potrzeby wyposażenia lakierni.

Strefy przygotowawcze SAIMA

Strefy Przygotowawcze

SAIMA MECCANICA

Strefy jedno i wielo-stanowiskowe w serwisach blacharsko-lakierniczych oraz lakierniach przemysłowych. Możliwość wyposażenia w podnośniki nożycowe, promienniki lakiernicze.

Przemysłowa kabina lakiernicza SAIMA

Przemysłowe Kabiny Lakiernicze

SAIMA MECCANICA

Wielkogabarytowe kabiny lakierniczo-suszące do lakierni przemysłowych oraz pojazdów wielkogabarytowych (ciężarówki, pojazdy szynowe i specjalistyczne). 

Pomieszczenie mieszalni lakierów Saima Kleen Box

Boks Lakierniczy

SAIMA MECCANICA

Pomieszczenie techniczne lakierni, przeznaczone do przygotowania i przechowywania lakierów. Wyposażone w wentylacje ATEX i oświetlenie LED.

Filtr podłogowy Paint Stop do kabiny lakierniczej

Filtry do kabin lakierniczych

Filtry wstępne, sufitowe, podłogowe Paint Stop, wylotowe stożkowe, węglowe do kabin lakierniczych i stref przygotowawczych.

Myjka lakiernicza drester boxer combo

Myjnie do Pistoletów Lakierniczych

DRESTER

Myjki lakiernicze ręczne oraz automatyczne. Do systemów na bazie wody i rozpuszczalnika.

promienniki lakiernicze do kabiny lakierniczej

Promienniki Lakiernicze IRT

Promienniki podczerwieni IR i UVA

Redukcja czasu suszenia dzięki ręcznym lub mobilnym promiennikom lakierniczym. Wyposażone w energooszczędne technologie Free-Form.

Kabiny suszarnicze suszące

Kabiny Suszarnicze

SAIMA MECCANICA

Kabiny suszarnicze wolnostojące lub bezpośrednio połączone z kabinami lakierniczo-suszącymi.

Podnośnik samochodowy do lakierni

Podnośnik do lakierni

Podnośnik nożycowy samochodowy montowany w strefie przygotowawczej lub kabinie lakierniczej. Podnośnik lakierniczy ATEX umożliwiający użytkowanie w przestrzeniach zagrożonych wybuchem.

System odciągu pyłów w strefie przygotowawczej

Odciąg pyłów, odsysacze pyłów

Systemy odciągu pyłów w lakierni i na strefach przygotowawczych. Mobilne odsysacze pyłów. Systemy odciągu z głowicami multifunkcjonalnymi.

Stojak lakierniczy obrotowy do elementów

Stojaki lakiernicze

Stojaki lakiernicze obrotowe do elementów karoserii. Stojaki lakiernicze montażowe rozstawne uniwersalne i typu X. Stojaki do lakierowania małych elementów.

Kompresor śrubowy zabudowany na zbiorniku z osuszaczem i filtrem

Kompresory śrubowe

Kompresory śrubowe wolnostojące lub zabudowane na zbiorniku z osuszaczem i filtrami.

Panele endotermiczne w kabinie lakierniczej

Panele endotermiczne

Elektryczne ogrzewanie w kabinie lakierniczej poprzez panele endotermiczne zamontowane na ścianach kabiny.

Regał Stojak przejezdny do masek

Regały do elementów karoserii

Regały mobilne i na ściane do składowania zderzaków, masek samochodowych

Kompleksowe wyposażenie lakierni

 

Wyposażenie serwisu lakierniczego to wieloetapowy proces, na który składa się etap planowania i projektowania, a następnie wyposażenia lakierni w profesjonalne narzędzia i urządzenia lakiernicze.

Jesteśmy autoryzowanym importerem i dystrybutorem innowacyjnych urządzeń lakierniczych włoskiego producenta Saima Meccanica S.p.A., który od 1977 roku wyznacza trendy w projektowaniu m. in. kabin lakierniczo-suszących i stanowisk przygotowawczych.

W zakresie wyposażenia lakierni współpracujemy ze światowymi liderami technologii lakierniczych takich jak Saima Meccanica, IRT, Drester, Sata, Rupes, dzięki czemu spełniamy wszystkie wymagania technologiczne w zakresie wyposażenia autoryzowanych serwisów lakierniczych w branży samochodowej.

W zakresie doboru wyposażenia lakierni samochodowych i przemysłowych od 2001 roku wspieramy naszych klientów kompleksowo i doradzamy w zakresie innowacyjnych technologii i możliwych rozwiązań dostępnych na rynku urządzeń lakierniczych.

W zależności od tego czy inwestor planuje budowę i wyposażenie nowej lakierni czy też modernizację istniejącego serwisu lakierniczego o np. dodatkową kabinę lakierniczo-suszącą, tak możliwości wyboru zalecanych rozwiązań i technologii mogą się od siebie różnić.

Zachęcamy osoby planujące budowę lub modernizacje lakierni do bezpośredniego kontaktu z nami, w celu omówienia potrzeb i przygotowania dedykowanego projektu, spełniającego zarówno wymagania inwestora jak i odpowiadającego wymogom ochrony środowiska.

Wspieramy inwestorów w zakresie pozyskiwania finansowania na zakup kabin lakierniczo-suszących oraz pozostałego wyposażenia lakierni.

W zakresie wyposażenia lakierni oferujemy profesjonalny serwis gwarancyjny, pogwarancyjny oraz wsparcie techniczne obejmujące kabiny lakierniczo-suszące, stanowiska przygotowawcze i pozostałe urządzenia lakiernicze.

O firmie FBD

Firma F.B.D. s.j. od 2001 roku wyposaża kompleksowo serwisy blacharsko-lakiernicze oraz lakiernie przemysłowe, oferując najwyższej klasy urządzenia europejskich producentów oraz profesjonalny montaż.

O nas

Serwis

Baza Wiedzy

Nasze Realizacje

Działamy na terenie całego kraju:

biuro@fbd.pl

Siedziba Chorzów

ul. 3 Maja 64/2

+48 606 888 653

Oddział Warszawa

+48 733 788 708