+48 606 888 653 biuro@fbd.pl

Kabiny Suszarnicze

Suszarnie lakiernicze i kabiny suszące do przemysłu lakierniczego.

saima logo
Kabina suszarnicza suszarnia SAIMA

Kabiny suszarnicze - suszarnie lakiernicze SAIMA

Najwyższa jakość kabin suszarniczych włoskiego producenta urządzeń do lakierni przemysłowych i serwisów blacharsko lakierniczych.

Suszarnia w lakierni do optymalizacji procesu

Montaż kabiny suszarniczej w lakierni zmniejsza obłożenie kabiny lakierniczo-suszącej (proces suszenia elementów odbywa się w suszarni), dzięki czemu jesteśmy w stanie zwiekszyć dzienną ilość polakierowanych elementów.

Konstrukcja kabiny suszącej

Kabiny suszące ze względu na mniejsze wymagania technologiczne w zakresie opadu powietrza oraz kierunku jego przepływu wiążą się z mniejszą inwestycją w porównaniu do kabin lakierniczo-suszących.

Kabiny suszarnicze SAIMA

Kabiny suszarnicze to dedykowane urządzenia przeznaczone do suszenia elementów, które zostały polakierowane w kabinie lakierniczo-suszącej.

Suszarnie lakiernicze stosuje się w celu optymalizacji i zwiększenia mocy przerobowych lakierni, poprzez odciążenie kabiny lakierniczo-suszącej i przeprowadzanie procesów suszenia elementów w kabinie suszarniczej. Takie rozwiązanie umożliwia przeprowadzenie większej ilości procesów lakierowania w kabinie lakierniczo-suszącej.

Kabina suszarnicza może być:

  • połączona z kabiną lakierniczo-suszącą poprzez śluzę komunikacyjną (np. bramę rolowaną),
  • zamontowana jako niezależne urządzenie lakiernicze,
  • wyposażona w system transportu (szynowy lub podwieszany).

Sprawdzony dostawca. Gwarancja zadowolenia.

Saima Meccanica to światowy producent i lider jakości z zakresu wyposażenia lakierni od 1977 roku.

Czym różni się kabina suszarnicza od kabiny lakierniczo-suszącej?

Wszystkie różnice wynikają bezpośrednio z charakterystyki procesu lakierowania i suszenia elementów. W kabinie suszarniczej nie przeprowadzamy procesu lakierowania, a co za tym idzie nie mamy tak wysokich wymagań w zakresie opadu powietrza w kabinie i oświetlenia.

Kabina susząca posadowiona jest najczęściej na posadzce obiektu z agregatem grzewczo-wentylacyjnym umieszczonym z boku lub z tyłu na kolektorze ssącym. Agregaty suszarni mają mniejszą wydajność w porównaniu do kabin lakierniczo-suszących.

Ogrzewanie suszarni może być realizowane jest poprzez:

  • palnik olejowy lub gazowy włoskiego producenta Riello w systemie zamkniętym (wymiennik ciepła),
  • otwartą komorą spalania z palnikiem bezpośredniego spalania gazu,
  • panele endotermiczne (elektryczne).

Suszarnia podobnie jak kabina lakierniczo-susząca zbudowana jest z ocieplonych ścian wypełnionych niepalną wełną mineralną, dzięki czemu umożliwia szybkie osiągnięcie zadanej temperatury wewnątrz suszarni.

O firmie FBD

Firma F.B.D. s.j. od 2001 roku wyposaża kompleksowo serwisy blacharsko-lakiernicze oraz lakiernie przemysłowe, oferując najwyższej klasy urządzenia europejskich producentów oraz profesjonalny montaż.

O nas

Serwis

Baza Wiedzy

Nasze Realizacje

Działamy na terenie całego kraju:

biuro@fbd.pl

Siedziba Chorzów

ul. 3 Maja 64/2

+48 606 888 653

Oddział Warszawa

+48 733 788 708