+48 606 888 653 biuro@fbd.pl

Odciąg pyłów, odsysacze pyłów

rupes
System odciągu pyłów w strefie przygotowawczej
Z

Mobilne odsysacze pyłów szlifierskich

Uniwersalne i przenośne odsysacze pyłów mają zastosowanie we wszystkich sektorach związanych z obróbką powierzchni: przemysł, motoryzacja, lakiernictwo, stolarstwo. Odsysacze pyłów elektryczne i elektro-pneumatyczne.

Systemy odciągu pyłów na stanowiskach przygotowawczych

Systemy odciągu pyłów na strefach przygotowawczych, wyposażone w specjalne ramiona i głowice wielofunkcyjne, które tworzą ergonomiczne i bezpieczne stanowisko pracy bez przewodów i kabli na kratach pomostowych.

Najwyższa jakość urządzeń

Rupes to wywodzący się z włoskiego Milanu producent, który od 1947 roku tworzy rozwiązania do lakierni. Firma jest wiodącym producentem polerek, szlifierek i innych materiałów i urządzeń przeznaczonych do obróbki przy pracach lakierniczych

System odciągu pyłów na stanowisku przygotowawczym

 

Nasze profesjonalne systemy odciągu pyłów mają zastosowanie w warsztatach blacharsko lakierniczych, firmach produkcyjnych w różnorodnych sektorach przemysłu. Zapewniają szybkie i bezpieczne odsysanie pyłu, zanieczyszczeń oraz wody na stanowiskach szlifierskich.

Odciąg pyłów może zostać wyposażony w specjalistyczne ramiona wielofunkcyjne z głowicami, służące do dystrybucji mediów takich jak energia elektryczna i sprężone powietrze, które jednocześnie zapewniają odciąg pyłów z obszarów roboczych.

Zapewniamy kompleksowy montaż systemów odciągu pyłów oraz wszelkie urządzenia towarzyszące m.in. szlifierki, polerki.

Mobilne odsysacze pyłów

Mobilne odsysacze pyłów Rupes to profesjonalne urządzenia stosowane w procesach szlifowania wypełniaczy, podkładów oraz podczas obróbki wszelkiego rodzaju powierzchni. W zależności od modelu odkurzacze pyłów:

  • umożliwiają jednoczesną obsługę jednego lub dwóch użytkowników/szlifierek,
  • mają zasilanie elektryczne lub elektryczno-pneumatyczne,
  • wyposażone są w jedną lub dwie synchronicznie pracujące turbiny zasilane z silników o mocach od 800 do 1200 W, które dają bardzo sztywną charakterystykę podciśnienia,
  • mają pojemność zbiornika 30, 45 lub 65 litrów.

Odsysacze pyłów wyposażone są w praktyczne przednie drzwiczki, opatentowane przez Rupes, które umożliwiają łatwą i szybką wymianę worka, bez konieczności demontażu elementów odkurzacza.

Konstrukcja odsysaczy pyłów jest bardzo mobilna i zapewnia dodatkowe półki oraz uchwyty na szlifierki i krążki ścierne, co znacznie poprawią komfort pracy. Możliwe jest wyposażenie odkurzacza w dodatkową stację roboczą zapewniającą lepszą organizację miejsca pracy.

Odkurzacze pyłów Rupes wyposażone są w automatykę włączeniową, która przeznaczona jest do współpracy ze szlifierkami elektrycznymi i pneumatycznymi. Wybrane modele posiadają funkcję automatycznego czyszczenia lub otrzepywania filtrów, co umożliwia nieprzerwaną pracę. Dodatkowa funkcja antystatyczna zapobiega wyładowaniom elektrostatycznym.

Mobilne odsysacze pyłów posiadają bardzo dobrze wygłuszoną obudowę, co czyni je jednymi z najcichszych na rynku. Urządzenie posiada certyfikat TÜV zapewniający o najwyższej jakości oraz bezpieczeństwie użytkowania.

System odciagu pyłów – Zestaw odciągający pyły MATIC SYSTEM

System odciągu pyłów i dystrybucji mediów składający się z ramienia o wysięgu 3 lub 6 metrów umożliwia stworzenie stanowiska przygotowawczego bez przewodów i kabli leżących na ziemi lub kratach pomostowych, co zapewnia zwiększone bezpieczeństwo miejsca pracy i pracownika.

Ramię przeznaczone jest do dystrybucji mediów takich jak energia elektryczna i sprężone powietrze oraz do odsysu zanieczyszczeń do odkurzacza.

Ramie wykonane jest z metalu, lakierowane. Charakteryzuje się bardzo mocną konstrukcją. Ramię 6 metrowe posiada centralny zawias wyposażony w system specjalnych przekładni zębatych, które zapewniają wysoką precyzję i płynność ruchu. Zasięg ramienia 6-metrowego pozwala na pokrycie 50 m2 stanowiska. 

Ramie w połączeniu z terminalem sterującym (głowicą wielofunkcyjną) umożliwia obsługę przez dwóch pracowników jednocześnie.

Zestaw odciągający pyły może zostać zainstalowany w strefie przygotowawczej lub niezależnie.

Głowice wielofunkcyjne odsysające pyły

Terminal sterujący – wisząca głowica wielofunkcyjna odpylająca MATIC SYSTEM do obsługi przez dwóch użytkowników. Zapewnia możliwość podłączenia i sterowania w pełnym zakresie szlifierkami pneumatycznymi i elektrycznymi.

Wyposażona w gniazdka elektryczne, przyłącza sprężonego powietrza oraz gniazda odsysające pyły.

Przykładowa charakterystyka:

wymiary wys. x szer. x głęb.  [cm] 44x44x20
gniazdo zasilające 230V  [szt] 2
szybkozłączka sprężonego powietrza  [szt] 2
szybkozłączka sprężonego powietrza serwisowa 1
średnica przyłącza węża odsysającego  [mm] 50
gniazdo odsysające  [szt]  2

Systemy odciągu pyłów w strefach przygotowawczych

O firmie FBD

Firma F.B.D. s.j. od 2001 roku wyposaża kompleksowo serwisy blacharsko-lakiernicze oraz lakiernie przemysłowe, oferując najwyższej klasy urządzenia europejskich producentów oraz profesjonalny montaż.

O nas

Serwis

Baza Wiedzy

Nasze Realizacje

Działamy na terenie całego kraju:

biuro@fbd.pl

Siedziba Chorzów

ul. 3 Maja 64/2

+48 606 888 653

Oddział Warszawa

+48 733 788 708