+48 606 888 653 biuro@fbd.pl

Serwis kabin lakierniczych

Autoryzowany serwis kabin lakierniczych, stref przygotowawczych i pozostałych urządzeń SAIMA Meccanica na terenie całego kraju. Wykonujemy również przeglądy kabin lakierniczych innych producentów.

Nasi technicy posiadają wieloletnie doświadczenie oraz aktualne uprawnienia do serwisowania kabin lakierniczych i palników grzewczych. Zapewniamy profesjonalne materiały eksploatacyjne i filtracyjne.

Serwis kabin lakierniczych

Serwis gwarancyjny 24h

Zapewniamy stałe dostawy wysokiej jakości i oryginalnych materiałów eksploatacyjnych takich jak materiały filtracyjne do kabin lakierniczych, folie, żele, klamry i łańcuchy blacharskie, akcesoria do spawarek i zgrzewarek.

Wykonujemy m.in. przeglądy okresowe, dostawy materiałów eksploatacyjnych i filtrów, naprawy bieżące, czyszczenie i regulacje palników.

Serwis pogwarancyjny

Również po okresie gwarancyjnym dostarczanych przez nas urządzeń zapewniamy kompleksowy serwis kabin lakierniczych, stref przygotowawczych, zgrzewarek, spawarek i innych urządzeń.

Nasza opieka serwisowa gwarantuje sprawne i ciągłe funkcjonowanie serwisu blacharsko-lakierniczego i lakierni przemysłowych.

 

Przebudowa, modernizacja, audyty, relokacje kabin lakierniczych

 Wykonujemy audyty lakierni, prowadzimy doradztwo projektowe z zakresu projektowania, wyposażenia i modernizacji kabin lakierniczych.

Przeprowadzamy relokacje kabin lakierniczych i stref przygotowawczych. Doposażamy kabiny w rekuperatory ciepła lub oświetlenie LED.

Przegląd kabin lakierniczych SAIMA

Jesteśmy w stanie zaradzić w różnych sytuacjach – zarówno w przypadku niewielkich usterek, jak i konieczności przeprowadzenia kompleksowych napraw. Podejmujemy się wszelkich niezbędnych działań, które mają na celu zapewnienie całkowicie bezawaryjnej oraz ekonomicznej pracy serwisu lakierniczego.

Nasz serwis to wykwalifikowani pracownicy i rozbudowane zaplecze techniczne, które umożliwia nam realizowanie najbardziej skomplikowanych zadań. Współpraca może opierać się na pojedynczym zleceniu serwisowym lub umowie serwisowej, która zapewnia cykliczne przeglądy komory lakierniczej i tym samym minimalizuje potencjał awarii urządzenia lakierniczego. W każdej sytuacji zapewniamy doradztwo oraz wsparcie techniczne w zakresie eksploatacji urządzeń.

Przegląd kabiny lakierniczej – najczęstsze działania:

 • serwis, czyszczenie oraz regulacja palników gazowych oraz olejowych,
 • komputerowa analiza spalania palnika,
 • kompleksowa wymiana i dostawa filtrów do kabiny lakierniczej i strefy przygotowawczej,
 • analiza i regulacja prędkości przepływu powietrza (opad w m/s) w kabinie lakierniczej,
 • przegląd i czyszczenie agregatów kabiny lakierniczej,
 • przegląd i kontrola stanu wentylatorów, silników, łożysk,
 • mycie kabin lakierniczych i ponowne zabezpieczanie kabin (płyn/żel kabinowy, folia ochronna na ściany kabiny lakierniczej),
 • przegląd i regulacja systemów zabezpieczających
 • modernizacja kabin lakierniczych w rekuperatory ciepła,
 • wymiana oświetlenia w kabinie lakierniczej na energooszczędne oświetlenie typu LED,
 • relokacja kabin lakierniczych, demontaż i montaż kabin lakierniczych i stref przygotowawczych,
 • audyty serwisów lakierniczych,
 • czyszczenie wentylatorów z odkurzu lakierniczego,
 • serwis oraz czyszczenie wymienników ciepła w kabinie lakierniczej,
 • szkolenia z zakresu obsługi urządzeń lakierniczych,
 • wszelkie inne usługi potrzebne do sprawnego i bezawaryjnego funkcjonowania serwisu lakierniczego.

Wykonujemy przegląd i serwis różnych kabin lakierniczych m. in. w takich miastach jak Warszawa, Katowice (aglomeracja Śląska), Wrocław, Kraków, Poznań, Bydgoszcz, Gdańsk, Białystok, Bielko-Biała, Rzeszów, Gorzów Wielkopolski, Szczecin, Zielona Góra, Opole, Częstochowa, Lublin, Kielce, Toruń, Sosnowiec, Tarnów, Płock oraz w innych mniejszych miastach na terenie całego kraju.

Flota serwisowa FBD Saima

Flota serwisowa Saima Meccanica FBD

Nasze mobilne zespoły serwisowe wspierają lakiernie w całej Polsce.

Samochody wyposażone są we wszelkie niezbędne narzędzia, urządzenia i materiały eksploatacyjne potrzebne do przeprowadzenia przeglądu i serwisu kabin lakierniczych, strefy przygotowawczych i pozostałych urządzeń w blacharni-lakierni.

 

 

Serwis kabiny lakierniczej  – współpraca

Zlecenie serwisowe

Zlecenie Serwisowe umożliwia przeprowadzenie:

 • pełnego przeglądu kabiny lakierniczej,
 • serwisu palnika/kabiny w sytuacji awarii lub problemów z działaniem,
 • wykonania generalnego przeglądu kabiny lakierniczej, w którego skład wchodzi np. czyszczenie rekuperatora czy wentylatorów, wymiana zamków bezpieczeństwa, regulacja przepływów powietrza.

Serwis kabiny lakierniczej każdego z producentów. Relokacje kabin lakierniczych oraz ich modernizacja.

Potrzebujesz profesjonalnego serwisu kabiny lakierniczej?

Zadzwoń: +48 606 888 653

Umowa serwisowa

Współpraca na zasadzie umowy serwisowej gwarantuje regularny serwis kabin lakierniczych i dzięki temu zapewnia najwyższą bezawaryjność urządzeń jak i stałą wymianę materiałów eksploatacyjnych w kabinie lakierniczej.

Cykliczny przegląd kabiny lakierniczej eliminuje potencjał awarii wynikającej z naturalnej eksploatacji urządzenia i zużywania się materiałów wymiennych.

Umowa serwisowa umożliwia dostosowanie wizyt serwisu do obłożenia urządzenia i jego najbardziej wydajną eksploatację przez długie lata.

O firmie FBD

Firma F.B.D. s.j. od 2001 roku wyposaża kompleksowo serwisy blacharsko-lakiernicze oraz lakiernie przemysłowe, oferując najwyższej klasy urządzenia europejskich producentów oraz profesjonalny montaż.

O nas

Serwis

Baza Wiedzy

Nasze Realizacje

Działamy na terenie całego kraju:

biuro@fbd.pl

Siedziba Chorzów

ul. 3 Maja 64/2

+48 606 888 653

Oddział Warszawa

+48 733 788 708