Wyposażenie Lakierni

 

 

 

 

 

 

 

 

KABINY LAKIERNICZE SAIMA | Wyposażenie lakierni

 

Włoska firma Saima Meccanica Sp. A. jest obecna na rynku urządzeń lakierniczych od 1977 roku. Firma FBD, od 1990 roku, jest głownym autoryzowanym dystrybutorem i przedstawicielem firmy Saima Meccanica na terenie Polski, oferując profesjonalne wyposażenie lakierni w:

 

Wybrane realizacje kabin lakierniczych Saima Meccanica, znajdują się na stronie marki Saima Meccanica Polska.

 

Oferowane kabiny lakiernicze SAIMA w różnych konfiguracjach dopasowanych do oczekiwań/wymogów inwestora, pozwalających na stosowanie najnowocześniejszych materiałów lakierniczych (np. lakiery wodorozcieńczalne), a jednocześnie spełniających ostre normy ekologiczne dotyczące emisji powietrza technologicznego i spalin z systemu grzewczego. Kabiny lakiernicze Saima Meccanica a normy i wymagania

 

  • Firma Saima Meccanica Sp. A.  jest znanym w skali ogólnoświatowej producentem urządzeń dla serwisów lakierniczych. Od ponad 40 lat wyznacza trendy w projektowaniu i produkcji nowoczesnych urządzeń dla profesionalnych lakierni.
  • Wdrożony przez Saima Meccanica Sp. A. certyfikat ISO  9001/2000 potwierdza wysoką jakość produktów i zdolność do spełniania wszystkich wymagań klienta chcącego wyposażyć swoją lakiernię.
  • Każda kabina lakiernicza produkcji Saima Meccanica Sp. A. to profesjnalne technologicznie urządzenia spełniające wymagania PN- EN  13355  URZĄDZENIA MALARSKIE - KABINY ZESPOLONE - WYMAGANIA BEZPIECZEŃSTWA, dostosowane do wyrobów lakierowanych nowej generacji i mniejsze zawartości lotnych związków ogranicznych ( VOC ), spełniających wymagania dyrektyw europejskich, dotyczących ograniczenia emisji VOC ( Dyrektywa 1999/13/EC ) i zawartości VOC w farbach i lakierach ( Dyrektywa 2004/42/EC ).

 

Realizujemy najbardziej nietypowe zamówienia kabin lakierniczych Saima Meccanica. Dostosowane one są zawsze do indywidualnych potrzeb klienta poprzez dobór odpowiednich parametrów i wyposażenia by uzyskać najwyższą jakość i maksymalną wydajność stanowiska pracy.

 

 

NOWOŚCI W KABINACH LAKIERNICZYCH SAIMA

Saima Meccanica Sp. A. wprowadza na rynek nowy model kurtyn w strefach przygotowawczych z następującymi funkcjami:

  •     całkowicie przezroczysty arkusz,
  •     silnik umożliwiający szybsze nawijanie.

/static/upload/store/Innowacje/VID-20190927-WA0008.mp4

 

Na międzynarodowych targach lakierniczych w Bolonii w 2017 roku Saima Meccanica Sp. A. zaprezentowana nową linię kabin lakierniczych z drzwiami typu Kristall. Chararakteryzują się one nowoczesnymi i bardziej przeszklonymi drzwiami głównymi oraz serwisowymi przy równoczesnej bardzo dobrej izolacji termicznej.

Przykład montażu kabiny lakierniczej SAIMA małogabarytowej w lakierni naszego klienta:

kabina lakiernicza SAIMA z drzwiami typu kristal

 

 

Ekologiczne kabiny lakiernicze SAIMA - oświetlenie LED

Saima Meccanica oferuje swoim klientom możliwość wyboru systemów zarówno z tradycyjnym oświetleniem neonowym, jak i innowacyjnym oświetleniem LED, które pozwala uzyskać lepszą jakość oświetlenia, oszczędność energii w wysokości 30%. To trwałe oświetlenie sufitowe zostało już wybrane przez wielu naszych klientów-inwestorów.

Przykład realizacji kabiny lakierniczej Saima z zastosowanie oświetlenia LED.

 

 

Saima KIT END 10 - System Paneli Endotermicznych w kabinach lakierniczych

Firma Saima Meccanica wprowadziła na rynek najnowsze, unikatowe rozwiązanie problemu, w jaki sposób przy małym zapotrzebowaniu na energię potrzebną do ogrzania powietrza w kabinie lakierniczej i niskich kosztach jej wytworzenia uzyskać odpowiednie parametry dla przeprowadzenia procesu lakierniczego. Rozwiązaniem są ekologiczne panele endotermiczne do zamontowania w nowych lub zainstalowanych już kabinach różnych producentów.

Dzięki zastosowaniu w kabinie lakierniczej systemu paneli SAIMA KIT END ciepło wytwarza się wewnątrz kabiny (dlatego nazwano go systemem endotermicznym), dzięki czemu nie ulega ono rozproszeniu i jest w całości zużywane na ogrzanie malowanego obiektu. Panele radiacyjne wykonane są z nowoczesnych materiałów o małej absorpcji energii, dzięki czemu uzyskuje się promieniowanie o dużej mocy. Dzięki innowacjom technicznym moc wymagana w procesie malowania /suszenia jest mniejsza niż 30 kW, a pobór mocy jest znacznie mniejszy niż moc zainstalowana.

Wszystko to umożliwia skrócenie czasu nakładania powłok, a tym samym zwiększenie dziennej produkcji, dobre utwardzenie powłok, co zapewnia uzyskanie optymalnych właściwości mechanicznych i ochronnych, jak również zmniejszenie energochłonności i kosztu procesu.
panele endotermiczne w kabinie lakierniczej

 

Rekuperacja ciepła technologicznego w kabinie lakierniczej

Rekuperacja jest to wentylacja mechaniczna nawiewno-wywiewna z odzyskiem ciepła. Dla lakierni i zastosowania rekuperatora w kabinie lakierniczej wiąże się to z znacznymi oszczędnościami zwłaszcza w okresie zimowym. Rekuperacja, będąc wentylacją mechaniczną, opiera się na ruchu powietrza wytwarzanym przez maszynę, urządzenie zwane rekuperatorem. Rekuperator umożliwia kontrolowanie ruchu powietrza nawiewanego i rekuperacja w kabinie lakierniczejusuwanego z pomieszczeń oraz odzyskiwanie ciepła, z nagrzanego już, ale brudnego (wilgotnego i nasyconego dwutlenkiem węgla) powietrza. Zaawansowane systemy odzysku ciepła technologicznego poprzez zastosowanie układów rekuperacji krzyżowej i przeciwprądowej gwarantujące stopień odzysku minimum 52%.

                                

 

 

 

Palniki gazowe PREMIX w kabinach lakierniczych SAIMA MECCANICA

Wyposażenie kabiny lakierniczej w najnowszą konstrukcja palnika gazowego PREMIX posiadająca system ustalania i kontrolowania składu mieszanki gazowo-powietrznej w komorze wstępnej w palniku. Palnik posiada własny wentylator powietrza oraz elektroniczny układ kontroli składu mieszanki. Spalanie następuje na specjalnej macie siatkowej ze stopu stali, chromu i aluminium. W efekcie uzyskuje się prawie idealne spalanie bez zawartości cząsteczek CO i tlenków azotu.

 

Inwertorowe sterowanie wentylacją w kabinie lakierniczej - falowniki

Nowatorska koncepcja sterowania wentylacją w kabinie lakierniczej opierająca się o zastosowanie inwertorowego sterowania silnikami wentylatorów kabiny lakierniczej z ciągłą kontrolą parametrów ciśnienia wewnętrznego za pomocą presostatów regulacyjnych . Rozwiązanie to umożliwia dostosowywanie parametrów wentylacji do rodzaju prowadzonej operacji technologicznej wewnątrz kabiny lakierniczej.

inwertorowe sterowanie wentylacją w kabinie lakierniczejpanel sterowania inwertorowe sterowanie wentylacją w kabinie lakierniczej

 

 

 

Myjnie do pistoletów lakierniczych Drester

 

 

                              

Firma DRESTER to jeden z pierwszych producentów myjni pistoletów lakierniczych, obecnie jest liderem na rynku, można je znalejźć w warsztatach blacharsko-lakierniczych na całym świecie.

Myjnie pistoletów lakierniczych DRESTER są bezpieczne i łatwe w użyciu. Firma produkuje kilkanaście modeli myjni pistoletów pracujących na bazie rozpuszczalników lub wody,od urządzeń obsługiwanych ręcznie do maszyn w pełni zautomatyzowanych.Drester opracował specjalny system DDT/Drester Dynamic Triple/, który składa się z trzech urządzeń: myjni, destylarki i modułu RDX.Zapewnia to w pełni automatyczny proces mycia pistoletu lakierniczego połączony z destylacją zużytego rozpuszczalnika.

 

Jedną z największych nowości firmy Drester jest myjnia do pistoletów lakierniczych BOXER jest innowacyjna komora do mycia automatycznego. Jest to pionierskie rozwiązanie, które stworzyło ogromny krok naprzód w dziedzinie projektowania kompaktowych myjni pistoletów lakierniczych.Zastosowanie zintegrowalnego systemu kanałów myjących przyczyniło się do zwiększenia wydajności pomp, oraz zaowocowało mniejszymi wersjami myjni Drester.

 

 

 

 

 

Promienniki Podczerwieni IRT

 

  

 

 

 

 

Promienniki IRT przeznaczone są do napraw powłok lakierniczych, zostały opracowane przy współpracy z największymi producentami lakierów samochodowych.Zapewniają użytkownikowi bardzo krótki czas utwardzania warstwy lakierowanej przy jednoczesnym zachowaniu najwyższego poziomu wydajności energetycznej. Nowa rodzina promienników IRT nosi nazwę HYPERION.

 

Mobilny promiennik podczerwieni IRT 3-1 PcD wyposażony jest w jedną kasetę, w której znajdują się trzy lampy promiennikowe oraz wentylator.W celu jak najlepszego odbijania promieniowania zwierciadła lampy pokryte są cieńką warstwą złota.Promienniki posiadaja funkcje "Optymalnego suszenia" polegającą na pulsacyjnej emisji promieniowania w celu najbardziej efektywnego dostarczania ciepła do suszonej powierzchni oraz miernik odległości od suszonego elementu.Ciekłokrystaliczny wyświetlacz na panelu sterującym wyświetla informacje w języku polskim i umożliwia wybór właściwego programu suszenia z 12 dostępnych.W modelu IRT 3-1 PcD możliwe jest również wprowadzenie 3 indywidualnych programów suszenia.Operator może ustawić parametry suszenia wprowadzając wartość czasu oraz wymagany poziom mocy.Standardowo wyposażony jest w miernik długości.Promienniki IRT 3-1 PcD są stabilne i mają daleki wysięg.Duże gumowe kółka ułatwiają przemieszczanie całego urządzenia.Kasety można łatwo przestawić jedną ręką, a siłownik gazowy utrzymuje ramię z kasetami w zadanym położeniu.Zastosowana funkcja OCF/Optimal Curing Function/ zapewnia szybsze suszenie warstw a zarazem zmniejsza pobór energii elektrycznej.W najnowszej wersji promiennika przygotowano programy do suszenia baz wodnych oraz elementów plastikowych.

 

 

 

OPEN PAINT CENTER + REVO

 

 

OPC + REVO jest idealnym rozwiązaniem do wykonywania małych napraw.

Naprawa elementu odbywa się w jednym miejscu, czyli na strefie przygotowawczej z funkcją grzania - OPC. Samochód wjeżdża na OPC i tam odbywają się wszystkie etapy naprawy lakierniczej od szpachlowania poprzez obróbkę ścierną do aplikacji podkładu i lakieru bezbarwnego. Przykładowy cykl, od rozszlifowania rysy do wysuszenia lakieru bezbarwnego naprawy wykonywanej w OPC (przy założeniu, że naprawiamy jeden element na samochodzie,np.drzwi) nie powinien zająć więcej niż jedną godzinę. 

REVO to automatyczne urządzenie, które montuje się w OPC. Urządzenie to suszy lakier samochodowy za pomocą krótkich fal podczerwieni. Szczególną cechą urządzenia jest jego mobilność oraz to, że porusa się pomiędzy samochodami ustawionymi na strefie (do 6 samochodów) i suszy wyłącznie wskazane przez lakiernika elementy. Wybór elementów do suszena odbywa się na panelu sterującym. Tam też wybierany jest rodzaj materiału, jaki ma zostać poddany suszeniu oraz jego kolor, który jest istotny ze względu na możliwość przyjmowania lub odbijania promieniowania. Ponadto system sterujący pozwala na zaprogramowanie dwóch marek lakierów, dwóch sezonów grzzewczych oraz czterech dowolnych własnych programów.  

 

 

 

 

 

 

Narzędzia i akcesoria polerskie RUPES

 

 

Marka RUPES zasłynęła na całym świecie dzięki wysokiej jakości narzędziom i akcesoriom polerskim. Historia firmy sięga lat 40-tych XX wieku, kiedy to  w 1947 roku rozpoczęła swoją działalność,jest wiodącym na rynku europejskim producentem urządzeń i narzędzi niezbędnych w szeroko pojętym procesie przygotowania lakierniczego.

W ofercie firmy RUPES znajdują się różnego typu polerki, szlifierki, odkurzacze, ramiona multienergetyczne oraz zestawy centralnego odsysu.