+48 606 888 653 biuro@fbd.pl

Rama na podczerwień PowerCure IRT

Najbardziej zaawansowana technologia promienników lakierniczych IRT

Wydajna i zautomatyzowana praca, poprzez kontrolę panelu sterowania

Promienniki są gotowe do pracy, bez potrzeby wstępnego ich podgrzania. Zintegrowane czujniki laserowe dokładne ustawiają się względem wprowadzonego elementu.

Inteligentny system żarników PowerCure dostosowuje się do założonych parametrów utwardzania

 System wykrywa pozycję początkową i uruchamia wyłącznie niezbędne żarniki IR w celu oszczędności energii.

PowerCure – rama na podczerwień IRT

Oszczędzaj energię, czas i miejsce dzięki idealnemu rozwiązaniu do utwardzania dużych powierzchni w strefach przygotowawczych.

IRT PowerCure radykalnie skraca czas utwardzania wszystkich materiałów malarskich i lakierniczych, przy minimalnym zużyciu energii.

Zmniejszenie zużycie energii i optymalizacja czasu pracy, wpływa na bardzo szybki zwrot z inwestycji.

Rama na podczerwień podgrzewa i utwardza tylko wybrane panele samochodu, śledzi pozycję i status procesu utwardzania oraz włączy i wyłączy poszczególne lampy w ułamku sekundy, aby inteligentnie wykorzystać energię potrzebną tylko do utwardzania właściwych elementów samochodu.

Możliwy do zamontowania w kabinie lakierniczej

Technologia pozwala zamontowanie ramy na podczerwień w kabinie lakierniczej. W czasie natrysków jest ona specjalnie zabezpieczana.

Szkolenie z obsługi urządzenia w cenie razem z darmową dostawą

Wydajna praca ramy na podczerwień PowerCure

Promienniki automatycznie przesuwają się do właściwej pozycji odpowiadającej wybranym panelom samochodu. Przód i tył pojazdu można łatwo utwardzić, ponieważ skrzydła można ustawić pod kątem w kierunku polakierowanej powierzchni. Kształt i ustawienie reflektorów zapewnia równomierny rozkład ciepła. Pojazd i luźne części mogą być utwardzane w tym samym cyklu suszenia dzięki inteligentnemu oprogramowaniu PowerCure.

Inteligentne oprogramowanie i długa żytowność lamp

Sprzęt kontrolny obejmuje czujniki i mikroprocesory, które rejestrują i regulują moc wyjściowa, prędkość, odległość i czasy suszenia/utwardzania. Dostosowuje się do różnych materiałów lakierniczych, a także do wielkości i kształtu samochodu. Efektywne ogrzewanie wybranych stref regulowane jest za pomocą laserowego czujnika odległości. Zaawansowana wentylacja wydłuża cykl życia lampy IRT do ponad 20 000 godzin pracy na lampę.

Wbudane promienniki w kabinie lakierniczej

IRT PowerCure można zainstalować w kabinie lakierniczej i między dwiema kabinami umieszczonymi w ciągu. Łatwo jest dostosować się do wszystkich rodzajów kabin, dzięki zawieszeniu za pomocą szyn przymocowanych do ścian kabiny lakierniczej. Ponadto IRT PowerCure jest przeznaczony do osuszania 1-3 paneli pojazdu i luźnych części. Podczas natryskiwania ramę można oddzielić od kabiny natryskowej za pomocą automatycznych drzwi rolowanych.

IRT PowerCure generuje promieniowanie podczerwone, które ogrzewa powłokę bezpośrednio w pojeździe. Rama jest zmotoryzowana i automatycznie przesuwa się wzdłuż szyn ściennych. Za pomocą ruchomych paneli bocznych rama ma dostęp do wszystkich zewnętrznych powierzchni pojazdu. Proces utwardzania można dostosować indywidualnie do gabarytów pojazdu i właściwości użytego lakieru. Ustawienia można zapisać i przywołać za pomocą systemu sterowania.

 

Dane techniczne ramy na podczerwień PowerCure IRT

Napięcie zasilania 400 V, 3PH, EU
Częstotliwość 50-60 Hz
Moc znamionowa 60 000 W (20 lamp po 3 kW)
Sterowanie komputerowe całkowite
Waga 285 kg
Reflektory powleczone złotem Tak
System wentylacyjny zwiększający żywotność lampy Tak
Poziom hałasu <70 dB (A)

 

 

O firmie FBD

Firma F.B.D. s.j. od 2001 roku wyposaża kompleksowo serwisy blacharsko-lakiernicze oraz lakiernie przemysłowe, oferując najwyższej klasy urządzenia europejskich producentów oraz profesjonalny montaż.

O nas

Serwis

Baza Wiedzy

Nasze Realizacje

Działamy na terenie całego kraju:

biuro@fbd.pl

Siedziba Chorzów

ul. 3 Maja 64/2

+48 606 888 653

Oddział Warszawa

+48 733 788 708