+48 606 888 653 biuro@fbd.pl

Myjka lakiernicza DRESTER 8000

Najlepszy stosunek ceny do wysokiej jakości Drester

Myjnia do pistoletów lakierniczych DRESTER 8000 oferuje najwyższą jakość produktów Drester w najniższej dostępnej cenie.

Automatyczna myjka lakiernicza do lakierów na bazie wody oraz rozpuszczalników

Z

Płukanie myjki automatyczne lub ręczne

Drester 8000 czyści się automatycznie za pomocą krążącego w myjce rozpuszczalnika.

Myjnia do pistoletów lakierniczych DRESTER 8000 

 

Myjnia wyposażona jest w dwie membrany teflonowe Drester, które zapewniają wysoką jakość i niezawodność.  DRESTER 8000 czyści automatycznie za pomocą cyrkulującego rozpuszczalnika.

Powietrze przedmuchiwane jest przez kanały powietrzne pistoletu natryskowego podczas cyklu prania, dzięki czemu nie ma w nich rozpuszczalnika ani mgły. Ekstrakcja jest wliczona w cenę i pomaga zapobiegać kontaktowi z niebezpiecznymi oparami.

Gwarancja 12 miesięcy

Szkolenie z obsługi urządzenia w cenie razem z darmową dostawą

Myjka lakiernicza Drester 8000 to:

 • Bezkonkurencyjna automatyczna siła czyszcząca dzięki pompie Drester i perfekcyjnemu projektowi umywalki.
 • Wydajne ręczne płukanie wstępne w celu oszczędzania rozpuszczalnika.
 • Przepływ powietrza przez pistolet podczas cyklu prania zapobiega przedostawaniu się brudnego rozpuszczalnika do kanałów powietrznych.
 • Przyłącze powietrza do wyrzutnika do ręcznego wydmuchiwania pistoletu malarskiego.
 • Automatyczne włączanie ekstraktora.
 • Okrągły zbiornik do mycia dla prostej i praktycznej obsługi.
 • Wyposażony w regulator powietrza i separator wody dla dłuższej żywotności.
 • Automatyczne płukanie wstępne
 • Umywalka ze stali nierdzewnej 
 • Nadaje się również do farb wodorozcieńczalnych 
 • Wskaźnik poziomu pojemnika
 • Zbiornik retencyjny

 

Mocna siła czyszcząca i w pełni automatyczna myjka do pistoletów

Myjnia lakiernicza Drester 8000 jest wyposażona w dwie wydajne pompy membranowe, które zasilają dysze. Pompa wstępnego mycia działa automatycznie przez 1,5 minuty z recyrkulacyjnym rozpuszczalnikiem. Następnie wystarczy nacisnąć pedał na kilka sekund, aby druga pompa dała pistoletowi natryskowemu ostateczne, czyste płukanie nowym rozpuszczalnikiem. Ta technologia wraz z wysokiej jakości rozpuszczalnikiem zapewnia idealnie czysty pistolet natryskowy.

 

Niezawodne pompy o długiej żywotności

Nowa pompa membranowa Drester jest całkowicie bezobsługowa i jest szczególnie przeznaczona do stosowania w urządzeniach do czyszczenia pistoletów lakierniczych. Zawiera membranę teflonową, która może zawierać rozcieńczalniki i wodę.

 

Nowo opracowane wnętrze myjni lakierniczej

Zaprojektowana, aby zapewnić doskonały efekt czyszczenia wszystkich rodzajów pistoletów natryskowych, zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz, kubka z farbą i jego pokrywy oraz sitka, dyszy itp. Specjalna dysza podłączona do wlotu powietrza umieszcza pistolet natryskowy pod ciśnieniem w celu ochrony układu powietrza przed rozpuszczalnikiem.

Maszyna ma specjalną półkę, która pomaga lakiernikowi przy ponownym montażu pistoletu po czyszczeniu.

 

Stal nierdzewna – bez szwów spawalniczych

Myjnia do pistoletów lakierniczych Drester 8000 może być stosowana wraz z rozcieńczalnikami i wodą. Umywalka i wszystkie elementy są wykonane ze stali nierdzewnej bez żadnych szwów spawalniczych. Kołyska natryskowa jest również wykonana z materiałów wolnych od korozji. Pompa wykonana jest z cieńszych odpornych, zaawansowanych technologicznie polimerów i posiada membranę teflonową. Wszystko to zapewnia bezproblemową pracę i długą żywotność w lakierni.

 

Mycie pistoletów lakierniczych ręczne

To urządzenie zawiera zintegrowaną ręczną dyszę do mycia i lej rozpylający w pokrywie (patent producenta Drester). Daje to wyjątkową okazję do wyczyszczenia sztyftów mieszających, pędzli itp.

 

Bezpieczeństwo osobiste

Myjka lakiernicza Drester 8000 jest wyposażona w wyciąg powietrza, który usuwa wszystkie niebezpieczne opary, gdy tylko pokrywa zostanie otwarta. Działa również podczas mycia ręcznego. Maszyna jest zgodna z europejską dyrektywą maszynową (CE). Zapewnia to wszystkim osobom pracującym z maszyną jak najwyższe bezpieczeństwo.

 

Bezpieczeństwo w serwisie lakierniczym

Myjnia Drester jest całkowicie pneumatyczna i wyposażona w specjalny wskaźnik poziomu, który wyraźnie pokazuje, kiedy komora z recyrkulowanym rozpuszczalnikiem jest pełna. W razie potrzeby maszynę można wyposażyć w specjalną ocynkowaną miskę zbiorczą , która zapobiega wyciekaniu rozpuszczalnika na podłogę w wyniku przecieku lub nadmiernego bębna.

Wraz z certyfikatem CE wszystko to zapewnia najwyższy możliwy poziom bezpieczeństwa dla serwisu lakierniczego i jego pracowników.

 

Oszczędna myjka lakiernicza w serwisie

Oszczędzaj pieniądze oraz miej wpływ na środowisko. Myjka DRESTER 8000 zmniejsza zużycie rozpuszczalnika o ponad 90% w porównaniu do ręcznego mycia. Oznacza to znaczące oszczędności na poziomie materiałów eksploatacyjnych i nasz wkład w dbanie o ekologię i środowisko.

Dane techniczne myjni lakierniczej Drester 8000

Rodzaj myjki Automatyczna
Rodzaj lakierów wodorozcieńczalne oraz rozpuszczalnikowe
Ciśnienie robocze myjki  7-12 bar (110-180 psi), 250 l/min
Wydajność robocza

140 m3 / h (82 cfm) z 15 m (49 ft) kanałem ekstrakcyjnym 

180 m3 / h (106 cfm) z 5 m (16 ft) kanałem ekstrakcyjnym

Wydajność pompy 10 l/minutę
Ciśnienie rozpuszczalnika 2 bar (30 psi)
Waga 33 kg
Średnica ekstraktora 125 mm (5 “)
Wymiary myjni

wysokość 990 mm

max. średnica 563 mm

szerokość 700 mm

Poziom ciśnienia akustycznego <70 dB(A)

 

O firmie FBD

Firma F.B.D. s.j. od 2001 roku wyposaża kompleksowo serwisy blacharsko-lakiernicze oraz lakiernie przemysłowe, oferując najwyższej klasy urządzenia europejskich producentów oraz profesjonalny montaż.

O nas

Serwis

Baza Wiedzy

Nasze Realizacje

Działamy na terenie całego kraju:

biuro@fbd.pl

Siedziba Chorzów

ul. 3 Maja 64/2

+48 606 888 653

Oddział Warszawa

+48 733 788 708