+48 606 888 653 biuro@fbd.pl

SAIMA to włoski producent innowacyjnych urządzeń i kabin lakierniczych obecnych na Polskim rynku od ponad 20 lat. Nasza firma F.B.D. s.j. od 2001 roku jest autoryzowanym przedstawicielem producenta Saima w Polsce, kompleksowo wyposażamy i serwisujemy kabiny lakiernicze, strefy przygotowawcze i pozostałe urządzenia SAIMA na terenie całego kraju oferując pełne wsparcie dla serwisów blacharsko-lakierniczych i lakierni przemysłowych.

SAIMA – producent

Producent Saima Meccanica jest częścią Grupy Saima, która rozpoczęła swoją działalność w 1977 roku od projektowania maszyn przemysłowych i które w 1981 roku znalazły specjalizację w dwóch konkretnych sektorach: produkcja kabin lakierniczych do pojazdów osobowych, dostawczych i ciężarowych z Saima Meccanica oraz produkcja zabezpieczeń wejścia dla banków, lotnisk i innych obiektów z Saima Sicurezza.

Fabryka Saima Meccanica w Loc. Indicatore 60/G Arezzo, Włochy

Te dwie firmy od razu zademonstrowały umiejętności i dynamikę w rozpoznaniu potrzeb stale zmieniającego i rozwijającego się rynku lakiernictwa i bezpieczeństwa. SAIMA proponując zróżnicowaną gamę kabin lakierniczych dostosowanych do klientów oraz przywiązanie ogromnej uwagi do jakości, innowacji i niezawodności swoich urządzeń rozpoczęła ekspansję na zagraniczne rynki, gdzie znalazła swoich autoryzowanych przedstawicieli na całym świecie.

Zarówno Saima Meccanica jak i Saima Sicurezza mają teraz wiodącą pozycję w swoich sektorach, będąc międzynarodowym punktem odniesienia dla innowacji i postępu technologicznego stosowanego w sektorach lakiernictwa oraz ochrony.

Szybki rozwój i wieloletnie doświadczenie utrwaliły naszą tożsamość, która wczoraj jak i dziś charakteryzuje się słuchaniem i zaspokajaniem zróżnicowanych potrzeb naszych klientów.

Wraz z rozwijaniem kabin lakierniczych szytych na miarę, skupiliśmy się na technologiach zdolnych zagwarantować najwyższy standard działania w każdej sytuacji. Sprawna produkcja wysokiej jakości elementów możliwa jest dzięki nowoczesnej fabryce o powierzchni ponad 5.000 m² oraz specjalny dział techniczno-projektowy.

SAIMA to kabiny lakiernicze na miarę każdej sytuacji

Jakość, niezawodność i solidność to trzy cechy, które zawsze wyróżniały kabiny lakiernicze Saima Meccanica.

Nasza produkcja rozpoczęła się od kabin lakierniczych dla samochodów, ale pasja i zdobywane przez lata doświadczenie rozwinęły nasze umiejętności. Dzisiaj nasze kabiny lakiernicze SAIMA podbijają przemysł lakierniczy w wielu sektorach takich jak kolejowy, samolotowy, przemysł morski, konstrukcji stalowych i produkcyjny w najróżniejszych branżach.

Kabiny lakiernicze Saima Meccanica charakteryzują się dużymi możliwościami personalizacji gabarytów, technologii i parametrów, które sprawiają, że możliwe jest zaspokojenie specyficznych potrzeb wszystkich klientów.


Lakiernia pokazowa SAIMA Meccanica we Włoszech

Saima Polska

Certyfikat Saima Meccanica dla firmy FBD

Saima Meccanica jest globalnym producentem, działającym i dostarczającym urządzenia do lakierowania na całym świecie, z korzeniami w Arezzo Włochy, gdzie powstała i gdzie dziś znajduje się cała linia produkcyjna.

SAIMA opiera się na rozległej, profesjonalnej sieci partnerów biznesowych, którzy zapewniają bezpośrednie relacje ze wszystkimi rynkami i zaspokajają bardziej zróżnicowanych potrzeby biznesowe poprzez bezpośredni kontakt i serwis.

Od Europy po Amerykę, od Azji po Afrykę i Oceanię: dziś z kabin lakierniczych Saima korzystają firmy ze wszystkich kontynentów. Aż 85% naszej produkcji to eksport, w odpowiedzi na potrzeby z rynku zagranicznego. Ta ekspansja była możliwa dzięki partnerom biznesowym takim jak firma F.B.D.

Zapewniamy kompleksowe wsparcie od projektu, przez montaż po serwis.

Nasze wieloletnie doświadczenie w projektowaniu serwisów blacharsko-lakierniczych i lakierni przemysłowych, w połączeniu z ogromną możliwością personalizacji produkcji urządzeń, zapewnia dostarczenie inwestorowi rozwiązań najwyższej jakości.

Dzięki ciągłym szkoleniom i wsparciu fabryki, nasi technicy nabyli wszystkie niezbędne umiejętności potrzebne do profesjonalnego montażu, serwisu i konserwacji kabin lakierniczych SAIMA.

Połączenie wiedzy projektowej, montażowej i serwisowej w połączeniu z najwyższą jakością produktu to wyznacznik ostatecznego zadowolenia z inwestycji w lakiernie z urządzeniami Saima.

Saima – Idea i Misja

Wszystko musi być polakierowane. Ta idea jest podstawą producenta Saima Meccanica i pozwoliła przez lata rozwijać całkowitą elastyczność produkcyjną, tak aby spełnić wszelkie wymagania. Słuchamy klienta i oceniamy przestrzenie do jego dyspozycji, testujemy i badamy charakterystykę pojazdów lub produktów do lakierowania i zaprojektuj najbardziej odpowiednie systemy dla każdej działalności. Personalizacja jest wyróżniającą cechą naszej firmy. Dzięki dopasowanym rozwiązaniom jesteśmy w stanie zagwarantować szybką produkcję, dostawę i instalację, proponując lakiernie, w których spotykają się jakość i technologia, aby pomóc i usprawnić pracę każdego z naszych klientów.


Badania i rozwój: innowacyjne technologie lakiernicze


Dużą uwagę poświęcamy badaniom i rozwojowi technologii, które mają być zastosowane w lakierniach; badania poszczególnych szczegółów pozwala nam na identyfikację i testowanie innowacyjnych, niestandardowych rozwiązań, które pozwalają na optymalizację działania czasów, logiki działania i zużycia, w celu zagwarantowania klientowi najlepszej rentowności. Ciągłe badanie doskonałości opiera się na ciągłych testach, eksperymentach, badaniach, aktualizacjach materiałów które, w połączeniu z niezbędnymi odniesieniami prawnymi, definiują Saima Meccanica jako firmę zorientowaną na przyszłość.

Technologie w lakierni przyjazne środowisku

Elektrycznie ogrzewana kabina lakiernicza w fazie suszenia – panele endotermiczne

O dbałości o przyszłość i o środowisko świadczy również nasz wyborów zorientowanych na zrównoważony rozwój, które znalazły spełnienie w projekt kabiny w pełni zasilanej elektrycznie.

To ekologiczne rozwiązanie opiera się na zastosowaniu paneli endotermicznych, które: umożliwiają przekazywanie ciepła przez napromienianie, zastępując tradycyjne palniki, a co za tym idzie zapewnienie redukcji kosztów zużycia energii i emisje zewnętrzne, wraz z szybszym i bardziej wydajnymi operacjami malarskimi.

Profesjonalizm, niezawodność i zrównoważony rozwój

Solidność jest synonimem wiarygodności. Długa historia stworzone z pasji i know-how w dziedzinie lakiernictwa, skonsolidowana światowa sieć współpracowników i partnerów, dostosowywanie produktów do potrzeb wyjątkowość każdego projektu, stała obecność od projektowanie do obsługi posprzedażowej: to wszystko nam pozwoliło stworzyć relację zaufania z naszymi klientami i z naszymi technikami, który reprezentuje prawdziwą powód do dumy dla Saima Meccanica.

Niezawodność jest synonimem jakości. Szczególny zwraca się uwagę na ciągłe podnoszenie naszej poziom produkcji i projektowania, czyli podstawa warunek udoskonalenia systemów, odnowienia technologii i być gotowym na sprostanie wszystkim wyzwaniom rynku w sposób terminowy i skuteczny. Każdy system malowania wynika z trafnego wyboru surowców oraz od starannej kontroli w montaż poszczególnych elementów, mając na celu: proponować budki, które przetrwają w czasie i ułatwią codzienna praca warsztatów blacharskich i branż dzięki do wysokich standardów w zakresie prędkości pracy, powietrza wydajność, zużycie i elastyczność zarządzania. Wszystko w bezpiecznym i zdrowym środowisku pracy, z minimalny wpływ na środowisko.

Aby to osiągnąć, dbałość o szczegóły ma podstawowa rola: każdy system jest wynikiem ostrożna alchemia między różnymi technologiami, które są montowane w celu ochrony zdrowia naszych klientów poprzez regulację temperatury, odsysanie resztek lakieru i wymiana powietrza. Do tego dochodzi zaangażowanie na rzecz zmniejszenie zużycia energii i leczenia przetwarzania pozostałości w celu zmniejszenia zewnętrznych emisje i unikanie wszelkich form rozproszenia w atmosfera szkodliwych substancji.