+48 606 888 653 biuro@fbd.pl

SAIMA to włoski producent innowacyjnych urządzeń i kabin lakierniczych obecnych na Polskim rynku od ponad 20 lat. Nasza firma F.B.D. s.j. od 2001 roku jest autoryzowanym przedstawicielem producenta Saima w Polsce, kompleksowo wyposażamy i serwisujemy kabiny lakiernicze, strefy przygotowawcze i pozostałe urządzenia SAIMA na terenie całego kraju oferując pełne wsparcie dla serwisów blacharsko-lakierniczych i lakierni przemysłowych.

SAIMA – producent

Producent Saima Meccanica jest częścią Grupy Saima, która rozpoczęła swoją działalność w 1977 roku od projektowania maszyn przemysłowych i które w 1981 roku znalazły specjalizację w dwóch konkretnych sektorach: produkcja kabin lakierniczych do pojazdów osobowych, dostawczych i ciężarowych z Saima Meccanica oraz produkcja zabezpieczeń wejścia dla banków, lotnisk i innych obiektów z Saima Sicurezza.

Fabryka Saima Meccanica w Loc. Indicatore 60/G Arezzo, Włochy

Te dwie firmy od razu zademonstrowały umiejętności i dynamikę w rozpoznaniu potrzeb stale zmieniającego i rozwijającego się rynku lakiernictwa i bezpieczeństwa. SAIMA proponując zróżnicowaną gamę kabin lakierniczych dostosowanych do klientów oraz przywiązanie ogromnej uwagi do jakości, innowacji i niezawodności swoich urządzeń rozpoczęła ekspansję na zagraniczne rynki, gdzie znalazła swoich autoryzowanych przedstawicieli na całym świecie.

Zarówno Saima Meccanica jak i Saima Sicurezza mają teraz wiodącą pozycję w swoich sektorach, będąc międzynarodowym punktem odniesienia dla innowacji i postępu technologicznego stosowanego w sektorach lakiernictwa oraz ochrony.

Szybki rozwój i wieloletnie doświadczenie utrwaliły naszą tożsamość, która wczoraj jak i dziś charakteryzuje się słuchaniem i zaspokajaniem zróżnicowanych potrzeb naszych klientów.

Wraz z rozwijaniem kabin lakierniczych szytych na miarę, skupiliśmy się na technologiach zdolnych zagwarantować najwyższy standard działania w każdej sytuacji. Sprawna produkcja wysokiej jakości elementów możliwa jest dzięki nowoczesnej fabryce o powierzchni ponad 5.000 m² oraz specjalny dział techniczno-projektowy.

SAIMA to kabiny lakiernicze na miarę każdej sytuacji

Jakość, niezawodność i solidność to trzy cechy, które zawsze wyróżniały kabiny lakiernicze Saima Meccanica.

Nasza produkcja rozpoczęła się od kabin lakierniczych dla samochodów, ale pasja i zdobywane przez lata doświadczenie rozwinęły nasze umiejętności. Dzisiaj nasze kabiny lakiernicze SAIMA podbijają przemysł lakierniczy w wielu sektorach takich jak kolejowy, samolotowy, przemysł morski, konstrukcji stalowych i produkcyjny w najróżniejszych branżach.

Kabiny lakiernicze Saima Meccanica charakteryzują się dużymi możliwościami personalizacji gabarytów, technologii i parametrów, które sprawiają, że możliwe jest zaspokojenie specyficznych potrzeb wszystkich klientów.


Lakiernia pokazowa SAIMA Meccanica we Włoszech

Saima Polska

Certyfikat Saima Meccanica dla firmy FBD

Saima Meccanica jest globalnym producentem, działającym i dostarczającym urządzenia do lakierowania na całym świecie, z korzeniami w Arezzo Włochy, gdzie powstała i gdzie dziś znajduje się cała linia produkcyjna.

SAIMA opiera się na rozległej, profesjonalnej sieci partnerów biznesowych, którzy zapewniają bezpośrednie relacje ze wszystkimi rynkami i zaspokajają bardziej zróżnicowanych potrzeby biznesowe poprzez bezpośredni kontakt i serwis.

Od Europy po Amerykę, od Azji po Afrykę i Oceanię: dziś z kabin lakierniczych Saima korzystają firmy ze wszystkich kontynentów. Aż 85% naszej produkcji to eksport, w odpowiedzi na potrzeby z rynku zagranicznego. Ta ekspansja była możliwa dzięki partnerom biznesowym takim jak firma F.B.D. s.j.

Zapewniamy kompleksowe wsparcie od projektu, przez montaż po serwis.

Nasze wieloletnie doświadczenie w projektowaniu serwisów blacharsko-lakierniczych i lakierni przemysłowych, w połączeniu z ogromną możliwością personalizacji produkcji urządzeń, zapewnia dostarczenie inwestorowi rozwiązań najwyższej jakości.

Dzięki ciągłym szkoleniom i wsparciu fabryki, nasi technicy nabyli wszystkie niezbędne umiejętności potrzebne do profesjonalnego montażu, serwisu i konserwacji kabin lakierniczych SAIMA.

Połączenie wiedzy projektowej, montażowej i serwisowej w połączeniu z najwyższą jakością produktu to wyznacznik ostatecznego zadowolenia z inwestycji w lakiernie z urządzeniami Saima.

Czym jest Saima – Idea i Misja

Wszystko musi być polakierowane. Ta idea jest podstawą działalności producenta Saima Meccanica i pozwoliła przez lata stworzyć całkowitą elastyczność produkcyjną, tak aby spełnić wszelkie wymagania. Personalizacja kabin i urządzeń lakierniczych jest wyróżniającą cechą naszej firmy. Dzięki dopasowanym rozwiązaniom jesteśmy w stanie zagwarantować szybką produkcję i instalację, proponując lakiernie, w których spotykają się jakość i technologia, aby pomóc i usprawnić pracę każdego z naszych klientów.

Elektrycznie ogrzewana kabina lakiernicza w fazie suszenia – panele endotermiczne


Badania i rozwój: innowacyjne technologie lakiernicze


Dużą uwagę poświęcamy badaniom i rozwojowi technologii, które mają być zastosowane w lakierniach; to one definiują producenta Saima Meccanica jako firmę zorientowaną na przyszłość.

Badania poszczególnych technologii pozwalają nam na identyfikację i testowanie innowacyjnych, niestandardowych rozwiązań, które optymalizują działanie urządzeń.

Technologie w lakierni przyjazne środowisku

Technologie nakierowane na przyszłość i z myślą o środowisku, znalazły swoje spełnienie w projekcie kabiny lakierniczej zasilanej elektrycznie z panelami endotermicznymi – model Thesis.

To ekologiczne rozwiązanie opiera się na zastosowaniu paneli endotermicznych, które umożliwiają przekazywanie ciepła przez napromienianie, zastępując tradycyjne palniki w fazie suszenia, a co za tym idzie zapewnienie znacznej redukcji kosztów zużycia paliw i emisji zanieczyszczeń, wraz z szybszym i bardziej wydajnymi operacjami lakierowania.