U NAS JAKOŚĆ ŁĄCZY SIĘ Z NIEZAWODNOŚCIĄ

KABINY LAKIERNICZE SAIMA

ZGRZEWARKI INWERTOROWE

SPAWARKI

RAMY NAPRAWCZE

I WIELE, WIELE INNYCH URZĄDZEŃ

 

                                                                                                                                                      

             

K A B I N Y   L A K I E R N I C Z E   SAIMA

                                                                Firma Saima Meccanica obecna na rynku od 1977 roku.

 

 

FBD - jako  Autoryzowany Dystrybutor na terenie Polski - oferuje kabiny lakiernicze SAIMA w różnych konfiguracjach dopasowanych do oczekiwań/wymogów inwestora, pozwalających na stosowanie najnowocześniejszych materiałów lakierniczych /np.lakiery wodorozcieńczalne /, a jednocześnie spełniających ostre normy ekologiczne dotyczące emisji powietrza technologicznego i spalin z systemu grzewczego.

 

 

Kabiny lakiernicze SAIMA dla każdej  dobrej lakierni.

 

Firma SAIMA MECCANICA SpA  jest znanym w skali ogólnoświatowej producentem urządzeń dla serwisów lakierniczych. Od ponad 30 lat wyznacza trendy w projektowaniu i produkcji nowoczesnych urządzeń dla profesionalnych lakierni. Wdrożony przez SAIMA MECCHANICA SpA certyfikat ISO  9001/2000 potwierdza wysoką jakość produktów i zdolność do spełniania wszystkich wymagań klienta.

 

Kabiny lakiernicze produkcji SAIMA MECCHANIKA SpA to profesionalne technologicznie urządzenia spełniające wymagania PN- EN  13355  URZĄDZENIA MALARSKIE - KABINY ZESPOLONE - WYMAGANIA BEZPIECZEŃSTWA , dostosowane do wyrobów lakierowanych nowej generacji, i mniejsze zawartości lotnych związków ogranicznych ( VOC ), spełniających wymagania dyrektyw europejskich, dotyczących ograniczenia emisji VOC ( Dyrektywa 1999/13/EC ) i zawartości VOC w farbach i lakierach ( Dyrektywa 2004/42/EC ) .

 

Realizujemy najbardziej nietypowe zamówienia kabin lakierniczych SAIMA MECCHANICA .Dostosowane one są zawsze do indywidualnych potrzeb klienta poprzez dobór odpowiednich parametrów i wyposażenia by uzyskać najwyższą jakość i maksymalną wydajność stanowiska pracy.

 

 

 

Nietypowe realizacje kabiny lakiernicze SAIMA

Różnorodne projekty kabiny lakiernicze SAIMA

 

 

                                                                                                                            

               

                                                                      

                            

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Firma BLACKHAWK należaca do grupy SNAP-ON jest najstarszym i największym producentem urządzeń i narzędzi do napraw blacharskich. Posiada w swej ofercie wiele unikatowych rozwiązań technicznych, które w okresach ich wprowadzania zrewolucjonizowały sposoby napraw karoserii:

-rozpierak hydrauliczny Porto Power

-uniwersalna rama naprawcza Korek przeznaczona do naprawy wszystkich modeli samochodów osobowych,dostawczych i terenowych oraz samochodów LKW

-ultradźwiękowy elektroniczny system pomiarowy SHARK

-najnowsze ramy naprawcze z własnym podnośnikiem Power-Pro XL i Power-Pro XXL

 

RAMY  I SYSTEMY NAPRAWCZE 

 

     

 

 

Firma BLACKHAWK oprócz urządzeń do naprawy samochodów osobowych,dostawczych i terenowych posiada również  unikatowe urządzenia  do naprawy autobusów i samochodów ciężarowych,np.: ramy Power Cage,zestawy wież Power Postwraz z kotwami Ty-Down lub KOREK-HD                        

 

 

                                                                                                                                     

 

SYSTEM POMIAROWY SHARK 3

Najnowszy elektroniczny system pomiarowy, posiada całkowicie zmodyfikowany program, jeszcze bardziej ułatwiający użytkownikowi jego obsługę. SHARK 3 doskonale sprawdza się jako urządzenie do diagnostyki płyty podłogowej jak i do pomiarów pojazdu podczas prowadzonej naprawy blacharskiej, cały czas monitorując pracę naprawy. system SHARK 3 uzyskał także wiele nagród i wyróżnień międzynarodowych, między innymi :The Queen s Awards for Technological Achievement, Spirit of Innovation Award.

 

 

 

 

 

                                                                FAN   PRODUCTS  GMBH                                          

 

 

 

Dostępne od ponad 40 lat na polskim rynku urządzenia austriackiej firmy FAN PRODUCTS wychodzą naprzeciw wszystkim problemom związanych z technologią łączenia naprawy blacharskiej. Do tego typu urządzeń zaliczamy całą gamę zgrzewarek serii PROTON oraz bogatą ofertę półautomatów spawalniczych.

Firma FAN PRODUCTS oferuje także rewelacyjne urządzenia do napraw panelowych -zgrzewarkę PROTON B, a także urządzenia do napraw panelowych elementów aluminiowych, plazmy do cięcia blach.

 

 

ZGRZEWARKI INWERTOROWE

 

Zgrzewarki inwertorowe to przeniesienie technologii   zgrzewania z fabryki (uzyskanej dzięki dużym robotom) do serwisów naprawczych za pomocą małych gabarytowo zgrzewarek.

Są to najnowocześniejsze urządzenia do łączenia materiałów ciężko zgrzewalnych np. z dużą zawartością węgla, blach o wysokiej wytrzymałości, aluminium, blach mocno powlekanych np. cynkiem.

 

 

  

 

                                                                    SPAWARKI

 

 

 

Najnowsze produkty firmy FAN PRODUCTS spawarki PROTON MIG 200/220 są proste w obsłudze, odwzorowują parametry spawania według ustawień fabrycznych.

Półautomat spawalniczy jest urządzeniem w którym zastosowano czołowe osiągnięcia technologii spawalniczej, a między innymi :

inwertorowe źródło prądu

szybki mikroprocesor monitorujący i bezpośrednio korygujący parametry łuku

sterowanie w technologii cyfrowej z możliwością współpracy z komputerem przenośnym

skoncentrowanie wszystkich technik spawalniczych w jednym urządzeniu :TIG, MIG/MAG, Elektroda otulona/MMA

nowoczesny,ergonomiczny a równocześnie prosty w obsłudze panel sterowania

umożliwienie wprowadzania zewnętrznych programów spawania.

 

 

 

 

  MYJKI 

 

 

                              

Firma DRESTER to jeden z pierwszych producentów myjni pistoletów lakierniczych,obecnie jest liderem na rynku, można je znalejść w warsztatach na całym świecie.

Myjnie pistoletów lakierniczych DRESTER są bezpieczne i łatwe w użyciu.Firma produkuje kilkanaście modeli myjni pistoletów pracujących na bazie rozpuszczalników lub wody,od urządzeń obsługiwanych ręcznie do maszyn w pełni zautomatyzowanych.Drester opracował specjalny system DDT/Drester Dynamic Triple/, który składa się z trzech urządzeń: myjni, destylarki i modułu RDX.Zapewnia to w pełni automatyczny proces mycia pistoletu lakierniczego połączony z destylacją zużytego rozpuszczalnika.

 

Jedną z największych nowości BOXERA jest innowacyjna komora do mycia automatycznego. Jest to pionierskie rozwiązanie, które stworzyło ogromny krok naprzód w dziedzinie projektowania kompaktowych myjni pistoletów lakierniczych.Zastosowanie zintegrowalnego systemu kanałów myjących przyczyniło się do zwiększenia wydajności pomp, oraz zaowocowało mniejszymi wersjami myjni Drester.

 

 

 

 

PROMIENNIKI IRT

 

 

 

 

Promienniki IRT przeznaczone są do napraw powłok lakierniczych, zostały opracowane przy współpracy z największymi producentami lakierów samochodowych.Zapewniają użytkownikowi bardzo krótki czas utwardzania warstwy lakierowanej przy jednoczesnym zachowaniu najwyższego poziomu wydajności energetycznej. Nowa rodzina promienników IRT nosi nazwę HYPERION.

 

Mobilny promiennik podczerwieni IRT 3-1 PcD wyposażony jest w jedną kasetę, w której znajdują się trzy lampy promiennikowe oraz wentylator.W celu jak najlepszego odbijania promieniowania zwierciadła lampy pokryte są cieńką warstwą złota.Promienniki posiadaja funkcje "Optymalnego suszenia" polegającą na pulsacyjnej emisji promieniowania w celu najbardziej efektywnego dostarczania ciepła do suszonej powierzchni oraz miernik odległości od suszonego elementu.Ciekłokrystaliczny wyświetlacz na panelu sterującym wyświetla informacje w języku polskim i umożliwia wybór właściwego programu suszenia z 12 dostępnych.W modelu IRT 3-1 PcD możliwe jest również wprowadzenie 3 indywidualnych programów suszenia.Operator może ustawić parametry suszenia wprowadzając wartość czasu oraz wymagany poziom mocy.Standardowo wyposażony jest w miernik długości.Promienniki IRT 3-1 PcD są stabilne i mają daleki wysięg.Duże gumowe kółka ułatwiają przemieszczanie całego urządzenia.Kasety można łatwo przestawić jedną ręką, a siłownik gazowy utrzymuje ramię z kasetami w zadanym położeniu.Zastosowana funkcja OCF/Optimal Curing Function/ zapewnia szybsze suszenie warstw a zarazem zmniejsza pobór energii elektrycznej.W najnowszej wersji promiennika przygotowano programy do suszenia baz wodnych oraz elementów plastikowych.

 

 

   OPEN PAINT CENTER + REVO

 

                  NOWOCZESNA ,INNOWACYJNA TECHNOLOGIA NAPRAW OPEN PAINT CENTER + REVO

 

 

 

 

 

 

OPC + REVO jest idealnym rozwiązaniem do wykonywania małych napraw.

Naprawa elementu odbywa się w jednym miejscu, czyli na strefie przygotowawczej z funkcją grzania - OPC. Samochód wjeżdża na OPC i tam odbywają się wszystkie etapy naprawy lakierniczej od szpachlowania poprzez obróbkę ścierną do aplikacji podkładu i lakieru bezbarwnego. Przykładowy cykl, od rozszlifowania rysy do wysuszenia lakieru bezbarwnego naprawy wykonywanej w OPC (przy założeniu, że naprawiamy jeden element na samochodzie,np.drzwi) nie powinien zająć więcej niż jedną godzinę. 

REVO to automatyczne urządzenie, które montuje się w OPC. Urządzenie to suszy lakier samochodowy za pomocą krótkich fal podczerwieni. Szczególną cechą urządzenia jest jego mobilność oraz to, że porusa się pomiędzy samochodami ustawionymi na strefie (do 6 samochodów) i suszy wyłącznie wskazane przez lakiernika elementy. Wybór elementów do suszena odbywa się na panelu sterującym. Tam też wybierany jest rodzaj materiału, jaki ma zostać poddany suszeniu oraz jego kolor, który jest istotny ze względu na możliwość przyjmowania lub odbijania promieniowania. Ponadto system sterujący pozwala na zaprogramowanie dwóch marek lakierów, dwóch sezonów grzzewczych oraz czterech dowolnych własnych programów.  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

        Marka RUPES zasłynęła na całym świecie dzięki wysokiej jakości narzędziom i akcesorjom polerskim. Historia firmy sięga lat 40-tych XX wieku, kiedy to  w 1947 roku rozpoczęła swoją działalność,jest wiodącym na rynku europejskim producentem urządzeń i narzędzi niezbędnych w szeroko pojętym procesie przygotowania lakierniczego.

 

 

 

 

W ofercie firmy RUPES znajdują się różnego typu polerki, szlifierki, odkurzacze, ramiona multienergetyczne oraz zestawy centralnego odsysu.

 

 

 

 WALTER KOMPRESSORTECHNIK POLSKA to międzynarodowa firma, od ponad 30 lat obecna na rynkach światowych. Produkuje najnowocześniejsze urządzenia m.in. kompresory śrubowe i tłokowe. Skomponowane urządzenia powstały z myślą o małych i średnich zakładach produkcyjnych, ceniących niezawodność oraz niskie koszty wytwarzania sprężonego powietrza.

 

 

 

 

 

 

 

                     ZAPRASZAMY DO WSPÓŁPRACY                                                  

 

 

 

 

 

 

Certyfikaty