O firmie

Jesteśmy jedynym autoryzowanym Dystrybutorem
kabin lakierniczych SAIMA na terenie Polski.

W związku z pojawiającymi się na rynku nieprawdziwymi informacjami, że pojawiła się nowa firma oferująca ekskluzywne produkty firmy SAIMA MECCANICA SPA informujemy, iż wszystkie produkty Firmy SAIMA zaliczają się do ekskluzywnych. Firma SAIMA w procesie produkcyjnym zawsze wykorzystuje najwyższej jakości materiały, wszystkie urządzenia posiadają bardzo dobre parametry techniczne oraz na bieżąco wprowadzane są najnowsze i innowacyjne rozwiązania technologiczne. Jednocześnie informujemy, że wyłącznym przedstawicielem firmy SAIMA MECCANICA SPA od 2001 roku jest firma FBD S.J. w załączeniu certyfikat autoryzacji.
 

Firma FBD S.J. oferuje kompleksowe wyposażenie serwisów blacharsko-lakierniczych, w profesjonalny sposób reprezentując na polskim rynku motoryzacyjnym interesy firm FAN AUSTRIA GMBH, BLACKHAWK S.A. oraz SAIMA MECCANICA Sp. A. Zakres działalności firmy to zarówno poszerzanie kontaktów handlowych, działalność doradcza, projektowa, szkoleniowa, jak również obsługa serwisów posiadających urządzenia wyżej wymienionych producentów celem prowadzenia serwisu gwarancyjnego, pogwarancyjnego i dostaw materiałów eksploatacyjnych. Wieloletnie doświadczenie w branży techniki motoryzacyjnej jest gwarantem profesjonalnej obsługi klienta, począwszy od doradztwa w zakresie wyboru poszczególnych urządzeń, planowania, rozmieszczenia, zagospodarowania stanowisk pracy, poprzez dostawę, fachowy montaż zawarty w cenie każdego urządzenia, na szkoleniach kończąc. Szeroka gama i wysoka jakość urządzeń będących w ofercie umożliwia skierowanie jej zarówno do dużych autoryzowanych serwisów, jak i małych warsztatów naprawczych.
 

FBD - jako  Autoryzowany Dystrybutor na terenie Polski - instaluje kabiny lakiernicze SAIMA w konfiguracji pozwalającej na stosowanie najnowocześniejszych materiałów lakierniczych /lakiery wodorozcieńczalne /, a jednocześnie spełniających ostre normy ekologiczne dotyczące emisji powietrza technologicznego i spalin z systemu grzewczego. Konfiguracja ta posiada trzy główne cechy: Stosowanie w każdej nowej kabinie lakierniczej wentylatora wyciągowego z podwójnym zestawem filtracji pyłowej, minimalizujące ilość zanieczyszczeń znajdujących się w powietrzu technologicznym emitowanym poprzez układ wentylacyjny. Opcjonalnie instaluje się również filtry węglowe do absorpcji cząstek rozpuszczalników.
 

Zapewnienie wysokiej wydajności przepływu powietrza poprzez kabinę lakierniczą, co pozwala na zminimalizowanie jednostkowych stężeń zanieczyszczeń powstających w procesach lakierniczych:

  • Zastosowanie nowoczesnych rozwiązań systemów grzewczych: wymienników ciepła o wysokiej sprawności, w pełni bezpiecznych, nowoczesnych, niskoemisyjnych palników olejowych i gazowych firmy RIELLO, palników bezpośredniego spalania firmy RIELLO, wysokiej jakości układów spalinowych oraz paneli endotermicznych

 

Certyfikaty